Klacht: Golden Club Cabanas

daniiellevs op 13 juni 2012 over Corendon in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Corendon has resolved this complaint
Klacht opgelost op 14 juni 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer / mevrouw, Wij hebben uw klacht in goede orde ontvangen en zullen zo spoedig mogelijk contact met u opnemen. Corendon Webcare

Bedrijf Corendon
Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 13 juni 2012

Een klant van Corendon uit Kampen uitte zijn onvrede over een actie voor een 8-daagse reis naar Golden Club Cabanas, die om 14:00 zou ingaan. Ondanks dat hij op tijd was om te boeken, bleek de reis om 13:59 al uitverkocht, wat volgens hem betekent dat anderen mogelijk voor de officiële starttijd hebben geboekt.

Mijn Klacht:

Vandaag om 13/06/2012 zou er een actie ingaan om een 8-daagse reis naar Golden Club Cabanas, voor 275 euro per persoon. Deze actie zou om 14:00 ingaan. Ik was om 13.30 bij het reisbureau D-reizen, OUdestraat te Kampen. We hebben alle gegevens genoteerd, en we wachten tot 14.00 zodat we online de boeking konden plaatsen. Het was 13:59 en D-reizen kreeg een melding dat de weekknaller (Golden Club Cabanas) was uitverkocht. Ik ben hier helemaal niet tevreden mee. DIt zou betekenen dat er mensen zijn die al voor 14:00 een boeking hebben geplaatst. Hierdoor kunnen de mensen die na 14:00 willen boeken geen kans meer hebben.

Gewenste Oplossing:

Dat ze bij Correndon de boekingen na kijken, zodat ze kunnen zien wie er voor 14:00 op 13/06 al geboekt heeft. Deze mensen moeten ze annuleren en de mensen die na 14:00 wouden boeken een reis geven.
Als dit niet wil, zou ik graag een reis aangeboden krijgen voor dezelfde prijs, in een vergelijkbaar land en hotel.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Corendon in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Corendon een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Corendon

Heeft op 14 juni 2012 om 12:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer / mevrouw,

Wij hebben uw klacht in goede orde ontvangen en zullen zo spoedig mogelijk contact met u opnemen.

Corendon Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door daniiellevs
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM