Klacht: Excursie, Eten, Drinken.

eekhoorn4 op 14 september 2012 over Corendon in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Corendon has resolved this complaint
โœ… Klacht opgelost op 12 november 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer / mevrouw, Er is inmiddels een inhoudelijke reactie naar u verstuurd. Corendon Webcare

Bedrijf Corendon
Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 14 september 2012

Na een 11-daagse reis naar Hurghada met Corendon, ondervond de reiziger problemen met het eten in het hotel, wat leidde tot diarree. Ondanks het gebruik van medicijnen konden zij hun duikvakantie voortzetten, maar moesten ze buiten het hotel eten, wat extra kosten met zich meebracht. Ook het gratis drinken voldeed niet aan de verwachtingen. De reiziger had bij de Corendon host een excursie geboekt, waarbij hen werd verteld dat ze deze op elk moment konden annuleren met recht op terugbetaling.

Mijn Klacht:

Wij hebben via Lazytours een 11 daagse reis geboekt naar hurgada, Bella vista hotel,De eerste dag na aankomst hebben wij gegeten in het grote massale stal van het hotel en het eten was ronduit slecht te noemen wij zijn alle drie aan de diaree geraakt de volgende dag,…door medicijnen waren wij gelukkig wel op de been voor onze duikvakantie. de rest van de vakantie hebben wij buiten het hotel gegeten en dit was allemaal best Ok maar heeft ons wel veel extra geld gekost.
Ook het gratis drinken is echt vies en aangelengde dunne nepsiroop,..dus Water !! gezellig.
Tevens hebben wij bij de Corendon host een excursie geboekt aanvankelijk hebben wij hier wat minder ervaring mee dus terughoudend,..hij gaf aan dat wij ten alle tijden de excusie af konde zeggen met recht op retour van onze gelden.
wat blijkt,..mijn zoon ad zeer veel last van diaree en er kwam bloed uit omdat wij zo ongerust waren en naar een arts wilde voor zijn mening belde ik de excursie af bij de host ( weal ) genaamd,..hij gaf gelijk aan dat we het geld รก โ‚ฌ135.00 kwijt waren moesten wij dit maar eerder melden
Nee ik heb dit duidelijk gevraagd en wij hadden altijd recht op geld retour,…nee was het antwoordt lees de voorwaarden maar en daar stond in dat dit binnen 24 uur gemeld moest zijn
dit klopt totaal niet met de afspraak die wij met hem hadden
en ook dit geld is weg. zeer onbetouwbare host !! die alleen op geld uit is om zo zijn extra provisie te scoren ! het verhaal doe zich daar al de ronde van mensen die er eerder geweest waren.
Boekingsnummer is: 7855/9673 Lazytours, alles geregeld door
Corendon

Gewenste Oplossing:

Tegemoetkoming in de extra kosten die wij onnodig hebben gemaakt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Corendon in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Corendon een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Corendon

Heeft op 12 november 2012 om 10:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer / mevrouw,

Er is inmiddels een inhoudelijke reactie naar u verstuurd.

Corendon Webcare

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Wij hadden van Corendon tocht een betere afwikkeling verwacht,...er is na lang wacht helemaal niets mee gedaan,..zeer slecht, en voor ons NOOIT geen Corendon meer.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM