Mijn Klacht:
Ik ben het niet eens met de afhandeling van mijn klacht over mijn bestelling van een vaatwasser. Coolblue scheept mij af met nóg een kortingsvoucher, terwijl ik expliciet heb aangegeven dat ik daarmee niet akkoord ben. Ik heb gevraagd om compensatie in de vorm van geld op mijn rekening van de meerkosten voor de aanschaf van hetzelfde model vaatwasser bij een ander bedrijf, plus een vergoeding voor het geleden ongemak. Met een voucher kan ik het verloren bedrag alleen nog bij Coolblue besteden. Ik wil nooit meer iets bestellen bij Coolblue maar zo voel ik me gedwongen dat wel te doen. Mijn alleszins redelijke compensatievoorstel wordt volledig genegeerd.
Het gaat om de Inventum VVW6040AB vrijstaande vaatwasser. De bestelling is verschillende keren opnieuw aangemaakt. Mijn eerste poging was in de winkel in Arnhem, met ordernummer 64143605. Daarna kreeg mijn order nog een aantal andere nummers, voor zover ik kan nagaan 64174351 en 64218516.
Tot vier keer toe is het Coolblue niet gelukt om het apparaat te bezorgen. Toen het eindelijk wel was gelukt, was het ding beschadigd. De plaat van de deur van de vaatwasser was verbogen, waardoor de deur niet open kon.
Ik heb er vakantieplannen voor moeten aanpassen en heb in totaal 6 dagen rekening moeten houden met hun bezorgdienst: vier keer voor niets, de vijfde keer bij de levering van een beschadigd product en de zesde keer om het weer te laten ophalen. En dan heb ik het nog niet over de ettelijke malen dat mijn partner of ik de klantenservice hierover hebben gebeld en de hoeveelheid tijd die dit heeft gekost, door de lange wachttijden en de tijd die de klantenservicemedewerkers steeds weer nodig hadden om uit te zoeken wat er aan de hand was en een oplossing te zoeken. Over hen heb ik overigens geen klachten, zij hebben hun uiterste best gedaan.
De geboden oplossingen waren naar mijn mening niet toereikend. Ik heb een tegoedbon van € 35 gekregen die ik alleen bij Coolblue kon besteden, terwijl ik na deze ervaring liefst niets meer met dit bedrijf te maken wil hebben. Deze heb ik inmiddels maar besteed aan iets wat ik niet per se nodig heb om er maar vanaf te zijn. Na mijn klacht te hebben gemaild komen ze met nóg een kortingsvoucher van € 35,00.
Het apparaat dat ik had besteld was inmiddels niet meer leverbaar door Coolblue. Alternatieven die door de klantenservice werden aangeboden voldeden niet aan de eisen die ik had aan een vaatwasser. Bovendien moest ik nog bijbetalen, ondanks een geboden korting van € 50,00. Na alle tijd en energie die ik aan deze wanprestatie heb moeten verspillen had ik hier helemaal geen trek meer in. Ik heb daarom mijn geld teruggevraagd (en gekregen) en hetzelfde model bij een ander bedrijf gekocht tegen een hoger bedrag.
In alle redelijkheid vind ik dat door alle geleden ongemak, het bederf van onze vakantiestemming door al het gedoe en tijdverspilling, de door Coolblue geboden compensatie van twee tegoedbonnen van € 35,00 onvoldoende. Ik heb voorgesteld dat Coolblue het prijsverschil ad € 44,00 vergoedt, plus een redelijke compensatie voor alle ergernis, de verloren tijd en verspilde energie. Een bedrag gelijk aan het geboden kortingsbedrag van € 50,00 lijkt mij redelijk. Met een bedrag ter waarde van het prijsverschil plus de geboden kortingsvoucher wil ik ook wel akkoord gaan. Dat is dus € 79,00.
Zoals gezegd ga ik niet akkoord met tegoedbonnen, want dat zou betekenen dat ik klant moet blijven bij Coolblue om daar gebruik van te kunnen maken. Dat is onredelijk en ik verwacht dat dit alsnog wordt opgelost zoals ik heb voorgesteld.
Gewenste Oplossing:
Vergoeding van de meerkosten ad € 44,00 voor de aanschaf van hetzelfde merk en model vaatwasser bij een ander bedrijf, plus compensatie voor de verloren tijd en energie in de vorm van een bedrag van € 35,00 op mijn bankrekening, en niet nóg meer vouchers die alleen bij Coolblue te besteden zijn.

