Klacht: Geld terug van een dagje Disneyland Parijs

Famke24 op 15 oktober 2017 over Citytijger.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 15 oktober 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb eind mei via vakantieveiling een dagje Disneyland Parijs geboekt. Op 24 juni zouden we daar zijn, maar ze hadden niks laten horen een paar dagen van te voren. Dus ik had gebeld en kreeg te horen dat de reis geannuleerd is. Toen had ik een andere datum geboekt. Maar kreeg ze niet meer te pakken. Hoe krijg ik mijn geld terug? Ik had ook nog plekken in de bus gereserveerd voor 20,50. En aan vakantieveiling heb ik 76,00 betaalt.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Citytijger.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Citytijger.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM