Klacht: Geen enkele reactie van het bedrijf na bestellen en betalen!!

Gerrit C op 09 december 2013 over chinadirectsale.nl in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
βœ… Klacht opgelost op 30 december 2013
Reactie van het bedrijf:

geen informatie over wie dit is dus kan helaas niet helpen klant moet ons duidelijk mailen met ordernummer. zodat wij hem ook goed kunnen helpen.

Status Opgelost
Datum 9 december 2013

Na het plaatsen van een bestelling voor Micro SD-kaartjes en het doen van een voorafgaande betaling, ontving de klager geen enkele reactie van chinadirectsale.nl. Ondanks het contact met een ander bedrijf dat dezelfde dag een bestelling had ontvangen, bleef het stil, wat leidde tot de conclusie dat het bedrijf mogelijk niet te vertrouwen is. De klager uitte ook kritiek op het keurmerk van de webshop, dat als onterecht werd beschouwd.

Mijn Klacht:

Ik sluit me aan bij de rest van de klachten. Ik heb een paar Micro Sd kaartjes besteld en vooraf betaald. Daarna verneem ik niets meer, ook niet na een mail dat ik van een ander bedrijf op dezelfde dag besteld heb en die bestelling allang binnen heb. Ik kan maar 1 ding verzinnen en dat is dat dit een stel oplichters zijn. Ik snap niet dat dit in deze tijd nog ongestoord kan gebeuren maar ik hoop dat deze oplichters keihard worden aangepakt en dat het ze zal berouwen dat ze mensen die van te voren hebben betaald in goed vertrouwen op deze manier geld uit de zak hebben geklopt. Daarbij komt nog dat hun keurmerk van betrouwbare webshop natuurlijk een lachertje is en waarschijnlijk zelfbedacht of ergens vandaan gejat. Het is jammer dat je verplicht bent sterren te geven voor snelheid, vriendelijkheid en oplossingen, ze verdienen een pak slaag en geen sterren!

Gewenste Oplossing:

Aanpakken deze gasten! Traceren waar ze werkelijk uithangen, aan de hand van hun bankrekening. Aangifte doen en zorgen dat deze mensen nooit meer toegang krijgen tot internet. Laat ze maar een echte winkel beginnen, boter bij de vis!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over chinadirectsale.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door chinadirectsale.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat chinadirectsale.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

chinadirectsale.nl

Heeft op 30 december 2013 om 15:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

geen informatie over wie dit is dus kan helaas niet helpen klant moet ons duidelijk mailen met ordernummer. zodat wij hem ook goed kunnen helpen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)