Klacht: Regels en afspraken niet nakomen.

Ruben Geven op 13 september 2012 over CBR in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf CBR
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 13 september 2012

Na een epileptische aanval heeft het CBR het rijbewijs van de klager voor verschillende categorieën ingetrokken. Zeven maanden later is er nog steeds onduidelijkheid over de status van het rijbewijs, ondanks herhaalde contactpogingen met het CBR. De klager ontving tegenstrijdige informatie in brieven en kreeg geen duidelijkheid over de terugkoppeling van de medisch adviseur.

Mijn Klacht:

Na epileptische aanval werd mijn rijbewijs A,B,B-E voor een half jaar en voor C,C-E twee jaar ingetrokken. Het is nu 7 maand na mijn aanval en ik weet nog niet waar ik aan toe ben.13 aug. gebeld,voor 31 aug. bericht.Geen bericht.3 sept. gebeld,nog in behandeling,die week bericht.Geen bericht.6 sept. gebeld,volgens CBR hoogste prioriteit!!Elke keer aangegeven dat als ik mijn rijbewijs terug heb dat ik dan weer aan het werk kan!!! 12 sept. 3 brieven ontvangen. In 2 van die brieven stond dat ik mijn rijbewijs terug krijg en in de derde stond dat ik mijn rijbewijs niet terug krijg!! Weer met het CBR gebeld. De medewerkster snapte er ook helemaal niets van!!!! Afgesproken dat een medisch adviseur mij 12, of 14 sept. terugbeld.(13 sept. niet want dan was er een artsendag)Als ik niet gebeld werd moest ik maar weer contact met het CBR opnemen!!Ik heb gezegd dat zij er voor moest zorgen dat ik terug gebeld wordt en dat ik het spuugzat ben.

Gewenste Oplossing:

Dat ik per direct mijn rijbewijs terug krijg.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM