Klacht: Opleggingskosten LEMA cursus

KAREL WITT op 13 mei 2015 over CBR in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Bedrijf CBR
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 13 mei 2015

Een betrokkene heeft vragen over de opleggingskosten van de LEMA-cursus na een verkeersboete. Hoewel de kosten van de cursus zelf worden begrepen, roept het bedrag van € 330,- aan opleggingskosten vragen op over de juridische grondslag. De betrokkene verzoekt om verduidelijking van deze kosten, aangezien deze niet terug te vinden zijn op de websites van het CBR en de ministeriële overheid.

Mijn Klacht:

Ik ben aangehouden en daarbij werd er 355 ug/l geconstateerd.
De bijbehorende boete van € 500,- is inmiddels voldaan.
Erachter aan komt dan een LEMA-cursus die € 216,- kost, daar sta ik voor open en ik begrijp dat daar een cursusleider, een klaslokaal etc. voor nodig is, maar wat ik niet begrijp is het bedrag opleggingskosten ad € 330,-.
Ik vraag mij dus af welke juridische grondslag hieraan verbonden is want die kan ik nergens bij CBR en ministeriële overheidssites vinden.
Administratiekosten van € 33,- zouden gerede zijn.
Graag ontvang ik hierover uw antwoord, met vriendelijke groet, Karel Witt.

Gewenste Oplossing:

Ik zal tevreden zijn wanneer ik de juridische grondslag kan begrijpen en er eventueel kwijtschelding voor kan aanvragen. Ik gebruik de auto voor de mantelzorg van mijn 99 jarige moeder die nog zelfstandig woont en voor mijn vriendin van 61 die beginnende dementie heeft.

💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM