Mijn Klacht:
Afgelopen week heb ik praktijkexamen gedaan bij het cbr voor de tweede keer. De eerste keer dat ik afreed had ik geen fijn gevoel bij mijn examinator, ik had het idee dat hij naar redenen zocht om mij te laten zakken, daarnaast toonde hij totaal geen medeleven en heeft hij mij zelfs tijdens het afrijden een straat in laten rijden waar ik niet in mocht (hier heb ik hem op dat moment nog op gewezen). Toch kon ik mij er nog wel in vinden waarom ik gezakt was, dus had ik het naast mij neergelegd.
Vervolgens drie weken later mocht ik weer afrijden. Ik heb zelfs nog op internet opgezocht of het mogelijk was dezelfde examinator te krijgen bij een tweede keer afrijden. Nou die kans was wel heel klein volgens het cbr. Ik kwam de zaal in lopen voor het introductiegesprekje en ja hoor ik had weer precies dezelfde examinator. Ik begon dus al niet lekker aan mijn rit wetende dat hij mij weer zou beoordelen. Desondanks ging de rit super goed. Hij heeft mij de meest drukke routes laten rijden onder andere langs scholen die net pauze hadden, dus ook allemaal kinderen die overstaken en voor de auto gingen fietsen zonder te kijken. Op elke situatie heb ik goed geanticipeerd en ook de bijzondere verrichtingen deed ik zonder fouten.
Helemaal aan het begin van de rit reed ik door een hele drukke straat met rechts auto’s geparkeerd. Op een gegeven moment vond de examinator dat ik te dicht langs een auto reed en draaide mijn stuur een stukje naar links. Maar aangezien hij er niet echt een punt van maakte en mij de hele rit verder liet afmaken dacht ik dat hij het wellicht door de vingers zou zien en het als punt om op te letten zou meegeven. Dus ik loop het cbr terug in en mijn rij-instructeur gaf mij op de trap al een schouderklopje over hoe goed de rit ging. We waren er heilig van overtuigd dat ik was geslaagd. Maar nee hoor… ik moest gaan zitten en kreeg te horen dat ik helaas niet geslaagd was. De examinator toonde totaal geen medelijden en vertelde mij als die kleine 2 seconden aan het begin van de rit niet gebeurd was dat ik was geslaagd. Hij kon er zelfs nog even achteraan plakken dat ik verder echt heel goed had gereden,
Mijn rij-instructeur en ik zaten met open mond aan tafel en hebben duidelijk laten merken (netjes gebleven natuurlijk) dat we het er niet mee eens waren. Waarom kon hij die twee seconden niet als aandachtspuntje meegeven als hij zelf ook vond dat de rest van de rit goed ging? Ik moet nu weer 10 weken wachten tot ik af mag rijden voor een derde keer. Ik vind het absurd dat ik om zo’n kleine reden gezakt ben en dat hij op dat moment al wist dat ik niet geslaagd was, maar dat hij mij de hele rit nog heeft laten afmaken. Ik weet van verhalen van anderen als dit gebeurden dat ze gewoon gelijk terug mochten rijden zodat ze wisten waar ze aan toe waren.
Daarna wilde ik natuurlijk mijn klacht bij het cbr achterlaten, maar dit was nergens mogelijk. Een paar dagen later mocht ik een enquête invullen over mij rij-examen, dus ik dacht even mijn mening te kunnen achterlaten. Maar nee het waren 6 gesloten vragen die niet eens fatsoenlijk over het rij-examen gingen.
Gewenste Oplossing:
Ik vind dat er de mogelijkheid moet zijn om duidelijk je mening achter te kunnen laten bij het cbr. Op zijn minst dat er op die enquête een blokje is voor opmerkingen (en dat hier uiteraard ook daadwerkelijk wat mee gedaan wordt). Daarnaast zou er de mogelijkheid moeten zijn dezelfde examinator te weigeren zonder gelijk je examen opnieuw in te moeten plannen en beiden te moeten betalen. Ook zou het fijn zijn een beoordeling van je examinator achter te mogen laten, wellicht ook door de rij-instructeur als deze aanwezig was. Volgens mijn rij-instructeur was dit namelijk niet de eerste keer dat een leerling van hem onterecht is gezakt.

