Klacht: Mondeling examen motor

Koosdamen op 05 oktober 2017 over CBR in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf CBR
Status Open
Datum 5 oktober 2017

Een klager heeft een mondeling examen voor de motor afgelegd en ontving één fout meer dan toegestaan, ondanks dat de examinator zelf twijfels had over de beoordeling. De klager vraagt om uitleg, omdat de examinator hetzelfde antwoord gaf als hij.

Mijn Klacht:

Ik heb een mondeling examen gehad voor de motor, daarbij had ik 1 vraag te veel boven op de toegestaande aantal vragen die je fout mag hebben, nou heb ik examen gehad van een mevrouw en die begreep zelf ook niet dat het antwoord fout was, de mevrouw had namelijk hetzelfde antwoord als mij. Graag wil ik tekst en uitleg want ik ben het hier niet over eens.

Gewenste Oplossing:

Telefonisch contact al gehad, word binnen twee werkdagen terug gebeld, zou graag uitleg willen of aanpassing in examen mits nieuwe examen of aangepast aantal fouten

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CBR

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CBR nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM