Klacht: Medische keuring

Hilco2000 op 14 november 2019 over CBR in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf CBR
Categorie Overheid
Status Open
Datum 14 november 2019

Een persoon heeft een klacht ingediend bij het CBR over de lange wachttijd voor de goedkeuring van zijn medische keuring voor een vrachtwagenrijbewijs. Ondanks dat hij al 100% goedgekeurd is door de arboarts, duurt het nu al 23 weken om een definitieve goedkeuring te ontvangen, en de communicatie met het CBR verloopt moeizaam, waarbij zijn vragen niet duidelijk worden beantwoord.

Mijn Klacht:

Ik ben 100% goedgekeurd door de arboarts voor mijn medische keuring voor het vrachtwagenrijbewijs. 99% van het werk is al gedaan, nu moet ik alleen op de goedkeuring wachten van het CBR. Kon eerst tot 19 weken duren maar nu opeens al 23 weken. 2 keer met ze aan de telefoon gehangen en ze blijven om al mijn vragen geen draaien. Als ik vraag waarom het zolang duurt zeggen ze een arts van het CBR moet u zelf nog op papier keuren of alles goed is of als we vragen nodig hebben informeren we u daar over. Dan is mijn volgende vraag waarom ik dan dubbel gekeurd moet worden als de 1e keuring al goed is en waarom zou de CBR arts mij niet meteen kunnen keuren, met als antwoord de arts van het crb keurd zelf geen mensen en zo gaat heel het riedeltje maar door. Ze draaien om vragen heen en spreken zichzelf tegen. Na 30 minuten hang ik maar op omdat mijn geduld opraakt en ik toch geen steek verder kom. Ik word kots misselijk van het CBR!

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn goedkeuring heb van de medische keuring, qls ze de mensen duidelijkere antwoorden via de klantenservice geven en als ze de wachttijd verminderen maar maximaal 4 weken, bijna een half jaar wachten is belachelijk!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CBR

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CBR nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Hilco2000
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM