Klacht: Goh wat zou deze klacht nou zijn.

Renate Alberts op 03 oktober 2019 over CBR in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf CBR
Categorie Overheid
Status Open
Datum 3 oktober 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Dankzij het CBR is, zoals bij honderden andere mensen, mijn rijbewijs verlopen. Ik ben mindervalide en afhankelijk van mijn rijbewijs. Ik heb alle formulieren zeer tijdig ingeleverd bij het CBR. Mij werd meegedeeld door de klantenservice dat ze een wachttijd hebben van 23 ( !!!!!) weken hebben. Dat kan toch niet echt in Nederland??
Ik heb 3 belangrijke vragen:
1: Wat gebeurd er met alle klachten over het CBR, die op deze site gedaan worden.
2: Als van iemand van het CBR de verloopdatum van het rijbewijs in zicht komt, zou deze persoon dan ook zo lang moeten wachten? (terwijl ik het typ vind ik het eigenlijk een domme vraag).
3: Is dit nou niet echt een issue die aan de minister van Verkeer en Waterstaat voorgelegd moet worden?

Gewenste Oplossing:

hihi

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CBR

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CBR nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Renate Alberts
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM