Klacht: Geen enkele hulp

Bieroy op 02 december 2019 over CBR in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf CBR
Categorie Overheid
Status Open
Datum 2 december 2019

Een persoon heeft een klacht ingediend bij het CBR omdat hij een uur voorbespreking van een cursus is vergeten, nadat zijn vader ziek werd. Ondanks zijn verzoek om de cursus op een andere dag te kunnen volgen, kreeg hij te horen dat hij de cursus opnieuw moet doen en moet betalen, terwijl zijn rijbewijs wordt ingenomen. De klager voelt zich onterecht behandeld en mist empathie in de communicatie met het CBR.

Mijn Klacht:

Ik ben een curses dag, 1 uur voorbespreking vergeten, vraag of ik andere dag kan vervangen om 12 dec bij de cursus aanwezig te zijn, ik ben het vergeten nadat mijn vader ziek is geworden. Ik heb de brief van cursus 2 maanden geleden gehad, het is me ontschoten niet bewust. Krijg mevrouw aan telefoon zonder geweten of medelijden niks, zegt keihard moet cursus overdoen en ook betalen en me rijbewijs word ingenomen, dit kan toch niet na 1 foutje, er is geen gesprek te voeren met deze mensen gewoon zonder pardon word je zo behandeld.

Gewenste Oplossing:

Als ik gewoon die ene uur cursus kan bijwonen en dan naar me volgende cursus te gaan en het af te ronden zonder dat me rijbewijs ingenomen word en niet opnieuw de koste moet betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CBR

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CBR nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Bieroy
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM