Klacht: Aanvragen verlening rijbewijs bij CBR

klacht cbr op 21 november 2018 over CBR in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf CBR
Categorie Overheid
Status Open
Datum 21 november 2018

Een klant heeft problemen ervaren bij het verlengen van zijn rijbewijs bij het CBR. Na meer dan vier weken wachten, ondervindt hij lange wachttijden aan de telefoon en herhaaldelijk verbroken gesprekken met medewerkers. Ondanks beloften om terug te bellen, blijft hij zonder antwoord.

Mijn Klacht:

Ik ben al ruim 4 weken bezig om mijn rijbewijs te verlengen. Als ik bel moet ik minimaal een uur in de wacht staan. Als ik dan eindelijk iemand aan de telefoon heb moeten ze mijn gegevens inkijken en daarna gaan ze navragen. Alleen al vandaag tot 2 keer toe het telefonisch contact verbroken. De laatste keer zou deze mevrouw mij terugbellen als het zou gebeuren en ja hoor het gebeurde weer. Nu wacht ik al ruim 35 minuten dat ze mij terug belt.

Gewenste Oplossing:

Ik heb alle gegevens gegeven wat ze nodig hebben maar ze willen nog steeds niet mijn gegevens doorzetten. Daardoor kan ik mijn rijbewijs dus niet aanvragen. IK WIL DAT ZE MIJN GEGEVENS DOORZETTEN!! Dan pas kan ik mijn rijbewijs aanvragen. Deze heb ik nodig voor mijn werk!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CBR

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CBR nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM