Klacht: defecte Canon camera na 3 weken Canon SX 540 HS

greek op 06 oktober 2017 over Canon in de categorie Digitale Imaging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Canon
Categorie Digitale Imaging
Status Open
Datum 6 oktober 2017

Een consument heeft na drie weken gebruik van de Canon SX 540 HS camera problemen ervaren, waarbij de camera spontaan aan en uit ging en niet meer functioneerde. Dit leidde tot het missen van foto's tijdens een vakantie, wat de consument als onprofessioneel van Canon beschouwt en heeft geleid tot een verlies van vertrouwen in het merk.

Mijn Klacht:

Ik heb de Canon gekocht en was erg enthousiast de eerste dagen.na 3 weken in bezit tijdens de vakantie is de camera spontaan gaan flippen. Hij ging spontaan aan/uit, van terugkijken naar opnamestand. Er viel geen enkele wijziging in aan te brengen en konden daardoor helaas geen foto’s meer maken.Dit vind ik niet professioneel van Canon dat dit is gebeurd, ik heb helaas geen foto’s van mijn heerlijke vakantie.Ik ben nu het vertrouwen in Canon kwijt.
Hopelijk worden andere mensen dit probleem bespaart

Gewenste Oplossing:

ik heb de camera inmiddels ingeruild

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM