Klacht: bus rijd schoon voorbij

Agnes97 op 20 oktober 2021 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 14 januari 2022
Reactie van het bedrijf:

Beste Agnes97, Helaas hoorden we niets meer van je. Daarom sluiten we deze melding af. Excuses voor het ervaren ongemak. Heb je nu of in de toekomst nog vragen over deze melding of een ander voorval, dan kun je contact...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 20 oktober 2021

Agnes heeft ervaren dat bus 60, die zij dagelijks om 10:33 uur vanuit Blije naar Leeuwarden neemt, haar deze keer voorbijreed, ondanks dat zij op een zichtbare plek stond. Dit voorval, dat niet de eerste keer is, leidde tot irritatie en de mogelijkheid om een uur te laat op haar werk te komen. Agnes uit haar verbazing over de frequente problemen met Arriva.

Mijn Klacht:

ik zou zoals elke dag on 10:33 uur de bus 60 vanuit Blije nemen richting Leeuwarden om naar mijn werk te gaan. echter is het mij overkomen dat deze keer de bus mij schoon voorbij reed terwijl ik duidelijk en gewoon op een plek stond waar ik te zien was! er stond op dat moment meerdere reizigers te wachten op dezelfde bus. Door dit irritante ongemak wat niet de eerste keer zal zijn, ben ik straks een uur te laat op mijn werk! Ik verbaas mij nog elke dag dat Arriva het ook wekelijks voor elkaar krijgt om iets mis te laten gaan!

met vriendelijke groet Agnes.

Gewenste Oplossing:

ik zou het een goede oplossing vinden als de chauffeurs erop gewezen worden, dat als zij een opdracht krijgen deze ook echt te vervullen en niet zomaar een oogje dicht te knijpen als zij er eens geen zin in hebben. ook zou het handig zijn dat er niet constant gejakkerd word op de plattelandse weggetjes zodat er niet een bushalte word gemist. hierbij is het ook fijn als er een beetje word gedacht aan de reizigers die elke dag het openbaar vervoer MOETEN nemen, dus hoe zou jij het vinden als je in mijn schoenen stond en ik heb speciaal alles uitgedacht naar mijn werk, en er is een chauffeur die eens aan zichzelf denkt? hoe zou jij dit dan vinden? ik hoop dat dit snel word opgelost want het is bijna elke week wel raak!

met vriendelijk groet Agnes./

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van [email protected]

4 jaren geleden - Beste Agnes97, Wat balen om te lezen dat de bus je voorbij is gereden. Ik kan me goed voorstellen dat je hier melding van doet. Steek je altijd je hand op zodra de bus aan komt rijden, zodat het duidelijk is dat je met de bus mee wilt? Als dit het geval is gaan we melding doen van je klacht. Het komt namelijk weleens voor dat bushaltes ook als ontmoetingsplaats gebruikt worden, zonder dat deze mensen met de bus mee willen. Ik wacht je reactie af! Met vriendelijke groet, Jord Arriva Klantenservice Medewerker

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 14 januari 2022 om 16:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Agnes97,

Helaas hoorden we niets meer van je.
Daarom sluiten we deze melding af.

Excuses voor het ervaren ongemak. Heb je nu of in de toekomst nog vragen over deze melding of een ander voorval, dan kun je contact met ons opnemen via onze Twitter-pagina onder @Arriva_NL, Facebook-account Arriva Nederland of ons online contactformulier op Arriva.nl.

Met vriendelijke groet,
^Wouter
Medewerker Klantenservice Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door Agnes97
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten