Klacht: Onterechte afschrijving ad € 13,50 SMS-berichten dd. 21-09-2014

meeseberry op 13 oktober 2014 over Bumbalee in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bumbalee
Categorie SMS Diensten
Status Open
Datum 13 oktober 2014

Een klant heeft een klacht ingediend over een onterechte afschrijving van € 13,50 voor SMS-berichten, die op 21 september 2014 zijn verstuurd. Bij controle van de factuur van T-Mobile ontdekte de klant meerdere bedragen van een onbekende SMS-dienst, wat leidde tot verwarring en onvrede. De klant heeft geen kennis van deze mutaties en de betreffende dienst.

Mijn Klacht:

Bij kontrole van mijn factuur van T-Mobile d.d. 13 oktober 2014 nr.901227977909 klantnummer 1.15891916 werden een 5-tal bedragen
afgeschreven tot een bedrag van € 11,16 (excl. BTW) door een mij onbekende SMS-dienst 5588-CMTelecom-300.
Deze mutaties en dienst zijn mij volkomen onbekend !

Gewenste Oplossing:

Beëindiging van deze onterechte SMS-dienst en retourneren van het onterecht afgeschreven bedrag ad € 13,50 naar rekening-nummer
IBAN NL37SNSB0858XXXXX4 t.n.v. J.H. Meese.
GSM-nummer: 0655131207

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bumbalee

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bumbalee nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM