Klacht: Kwaliteit van sigaretten .

Irene Coenderaerts op 05 juni 2022 over Britisch American Tobacco Grup in de categorie Sigaretten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Sigaretten
Status Open
Datum 5 juni 2022

Irene, een langdurige roker van Belga en Lucky Strike, heeft recent drie pakjes sigaretten gekocht bij de Spar, maar ontdekte dat meerdere sigaretten gaten of defecten vertoonden, waaronder een open filter. Ze vindt het teleurstellend dat ze 9,20 euro heeft betaald voor sigaretten die niet voldoen aan de kwaliteitseisen en vraagt zich af of ze iets kan doen over deze situatie, hoewel dit voor het eerst in haar lange rookgeschiedenis is.

Mijn Klacht:

Beste , ben meer dan 40j roker van Belga ,nu lucky strike red soft .Heb vrijdag 3pakjes sigaretten gekocht in de Spar winkel zoals gewoonlijk ,maar bij gebruik stelde ik vast dat er ergens een gaatje of iets dergelijks in de sigaret was ,bij de volgende hetzelfde ,na een half pakje een nieuw open gedaan met hetzelfde probleem.Nu kreeg ik in het oog dat de filter open stond ,Vind het wel erg dat ik 9.20 eu betaal voor sigaretten die niet voldoen .Kan ik dus er iets tegen doen zijn tenslotte 3 pakjes.Moet wel zeggen is eerste maal op al die jaren .Groetjes Irene

Gewenste Oplossing:

Een compensatie van mijn 3 pakjes

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Britisch American Tobacco Grup

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Britisch American Tobacco Grup nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Irene Coenderaerts
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM