Klacht: Energie verspilling

Sandra Maria op 07 augustus 2023 over Bose in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bose
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 7 augustus 2023

Sandra Borst uit haar bezorgdheid over de energieverspilling bij het kantoor van Bose in Purmerend, waar volgens haar 's avonds om 23.45 uur alle verlichting aanstaat, ondanks dat er niemand aanwezig is. Ze wijst erop dat bedrijven ook moeten bijdragen aan energiebesparing, maar prijst tegelijkertijd de kwaliteit van de oordopjes van Bose.

Mijn Klacht:

Geachte dame, heer,

Ik reed afgelopen week s’avonds langs jullie kantoor in Purmerend. Tot mijn verbazing brandde om 23.45 alle verlichting op alle afdelingen. Dit is iedere avond zo. Ik begrijp niet waarom dat nodig is als er niemand in jullie kantoor aanwezig is. Iedereen moet bezuinigen op energie! Het lijkt mij dat een bedrijf als Bose daar ook rekening mee houdt. Ik wilde dit toch even kwijt. Buiten dit, jullie hebben wel geweldige oordopjes. Noise reduction is perfect.

Met vriendelijke groet,

Sandra Borst

Gewenste Oplossing:

Minder verlichting in het kantoor

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bose

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bose nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sandra Maria
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM