Klacht: bonuskorting wordt bij 3 producten niet gegeven

B.Nooij op 13 juli 2021 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 13 juli 2021

Een klant van Albert Heijn in Elst heeft gemeld dat bij de afrekening van 10 boodschappen, geen bonuskorting werd gegeven op drie producten, ondanks dat deze in de bonus waren. De klant uitte zijn frustratie over herhaaldelijke ervaringen met het niet toepassen van kortingen en beschouwt dit als misleiding.

Mijn Klacht:

Vanochtend bij AH in Elst 10 boodschappen gedaan waarvan er 4 in de bonus waren. Bij afrekening bleek op de bon bij 3 producten (rivella, tonijn, burgers) geen bonuskorting te zijn ingehouden!!
Wij hebben dit wel vaker meegemaakt bij een enkel product maar bij 3 producten gaan we spreken van oplichterij. Hoeveel mensen zijn vanochtend dus al niet opgelicht!?

Gewenste Oplossing:

Een reactie van een verantwoordelijk bestuurder met een correcte verantwoording en publicatie.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door B.Nooij
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer