Klacht: niet alles in de doos

kruimeldief. op 30 december 2022 over Blokker in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Blokker
Status Open
Datum 30 december 2022

Een klant heeft op 29 december een Black & Decker kruimeldief gekocht bij Blokker, maar ontdekte bij het openen van de doos op 30 december dat de hulpstukken en de lader ontbraken. De klant vraagt om een oplossing, aangezien het product niet bruikbaar is en er geen vervoer is om terug te gaan naar de winkel. De klant heeft al contact opgenomen met de winkel, maar werd doorverwezen naar de klantenservice.

Mijn Klacht:

gisteren 29 december bij jullie een black en decker kruimeldief gekocht. toen we vandaag vrijdag 30 december de doos openden om hem op te hangen bleek de helft er niet in te zitten.niet in de doos de hulpstukken voor er op te zetten en de lader. hoe kan dit gebeuren? typenummer nvc115bjl.
gekocht bij blokker in de makado in beek. we kunnen hem niet gebruiken maar wel 34.99 euro betaalt. hoe kunnen we dit oplossen? we wonen in schinnen en hebben geen vervoer om daar weer naar toe te gaan.ik hoop dat u dit op een goede manier oplost. heb gebeld naar blokker beek. zeiden dat ik naar de klantenservice moest gaan

Gewenste Oplossing:

ik wil graag een nieuwe hebben want degene die we hebben is kapot

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Blokker

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Blokker nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door kruimeldief.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM