Klacht: Blauwe rook

Jacqueline van Teeffelen op 29 oktober 2016 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 8.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 29 oktober 2016

Een gebruiker van de Philips XL Airfryer meldt dat er bij het bereiden van snacks blauwe rook vrijkwam, wat leidde tot een benauwde situatie in de keuken en woonkamer. Ondanks regelmatig schoonmaken van het apparaat, is de gebruiker bezorgd over de veiligheid en vraagt om uitleg over de oorzaak van de rook.

Mijn Klacht:

Hallo medewerker van Philips,

Ik heb sinds een jaar de xl airfryer van jullie en deze bevalt uitstekend. We bakken er zo’n 1x per 14 dagen een frietje in en een snackje. Hij wordt dus niet zeer intensief gebruikt. Vandaag frietje gebakken en geen vuiltje aan de lucht maar bij de snacks ( mora ovenkroketten ) een enorm blauw vuiltje aan de lucht. Onze hele keuken en woonkamer zagen zo blauw van de rook dat we deuren en ramen moesten open zetten. De rook stond ook enorm branderig. We vinden dat heel erg eng en we vragen ons af hoe dit komt. Ik maak de airfryer telkens heel goed schoon met een afwassopje dus is hij ook helemaal niet vuil vanbinnen. Ik durf hem eigenlijk niet meer zo goed te gebruiken want ik ben bang dat de airfreyer spontaan in de brand kan vliegen. Ik hoop dat jullie een antwoord op mijn probleem hebben.

Met vriendelijke groet,
Jacqueline van Teeffelen.

Gewenste Oplossing:

Al mij verteld wordt hoe ik dit probleem kan oplossen en wat de oorzaak hier van is.

Beoordeling 8/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM