Klacht: Bladcadeaubon van 25 euro verlopen

Evert52 op 06 juli 2020 over Bladcadeau in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Bladcadeau
Categorie Magazines
Status Open
Datum 6 juli 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Een cadeaubon teruggevonden welke na het inbrengen van de kode al meer dan 1 jaar is verlopen. Bon was geldig tot 5-2-2019. Deze datum is dus alleen via internet te achterhalen. Op het kaartje staat alleen dat deze 2 jaar geldig is na uitgifte-datum. maar als ontvanger van de kaart zie je niet aan het kaartje wanneer de uitgifte-datum is geweest.
Dit vind ik een kwalijke zaak, te meer omdat dit soort bonnen soms ook weer worden doorgegeven aan iemand anders.

Gewenste Oplossing:

Voor mezelf zou ik een vervangende bon willen ontvangen. Gebaseerd op het feit dat er GEEN uitgifte-datum en vervaldatum expliciet bij de cadeaubon wordt vermeldt. Dus niet alleen via internet te achterhalen, maar ook fysiek zichtbaar bij het cadeau.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bladcadeau

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bladcadeau nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Evert52
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM