Klacht: Bezorging dagelijks te laat

[email protected] op 16 november 2020 over Tubantia in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf Tubantia
Status Open
Datum 16 november 2020

De klant ervaart herhaaldelijk problemen met de bezorging van de krant van Tubantia, die dagelijks te laat arriveert, vaak pas na 07.00 uur. Dit veroorzaakt ongemak, omdat de klant de krant niet kan lezen voordat hij naar zijn werk gaat. De klant is ontevreden over de inconsistentie in de bezorging en vindt de prijs van de krant niet gerechtvaardigd gezien de service.

Mijn Klacht:

Elke dag is de krant te laat.ik ga om 07.45 uur naar mijn werk, maar momenteel is de krant dan net in mijn bus gevallen terwijl de regel is voor 7 uur.
Hierdoor heb ik geen tijd de krant te lezen s morgens.
Heel vervelend
Elke keer is er wat met de bezorging
Dan een periode is de krant er niet , nu weer te laat
Daar betalen wij niet zo n dure krant voor.
Ik ben het echt enorm zat

Gewenste Oplossing:

Als de krant voor 7 uur of de weekenden voor 8 uur in de bus ligt. Zoals wordt gezegd door de Tubantia

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tubantia

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tubantia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM