Klacht: betalen voor abonnement wat ik niet heb

enschut op 06 februari 2012 over Magazines algemeen in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Magazines
Status Open
Datum 6 februari 2012

Een consument heeft een klacht ingediend over een onverwachte facturering voor een abonnement op een puzzelblad, dat hij niet heeft aangevraagd. Na een telefoongesprek waarin hij aangaf geen abonnement te willen, ontving hij toch een rekening van 14,95 euro plus 10 euro administratiekosten. Ondanks meerdere telefoontjes naar het bedrijf, blijft de consument weigeren te betalen, aangezien het bedrag inmiddels is opgelopen tot 75 euro.

Mijn Klacht:

ik werd gebeld door puzzelrijk met de mededeling of ik intresse had in een puzzelblad,mijn vraag daarop was,lijk me leuk maar heb geen intresse in een abonnement,nee meneer dat is niet het geval,er wordt eenmalig 4,95 van u rekening gehaald,ik zeg doen en stuur mij dat blad dan maar op,vervolgens ligt er rekening in de bus van 14,95 plus 10eu administratie kosten ik heb meerdere malen gebeld er word gezegd dat ik alsnog moet betalen maar dat ben ik niet van plan en nu is het 75eu geworden

Gewenste Oplossing:

nou wat me zeer logische lijkt is dat ik niets hoef te betalen buiten die 4,95 maar die is al betaalt en mensen tegen dit soort bedrijven te behoeden,want zo onbeschofd ga je niet om met mensen.met vriendelijke groet Ricardo d'achard van Enschut.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM