Klacht: bestelling niet ontvangen en geen contact mogelijk

MargrietBakker1981 op 05 oktober 2020 over JDsports in de categorie Sportwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf JDsports
Categorie Sportwinkel
Status Open
Datum 5 oktober 2020

Een klant heeft op 23 september een bestelling geplaatst bij JD Sports, met de verwachting deze binnen 5-7 dagen te ontvangen. Tot op heden is de bestelling niet aangekomen en de klant heeft geen reactie ontvangen op e-mails of privéberichten.

Mijn Klacht:

Op 23 sept een bestelling geplaatst en betaald. Deze zou binnen 5-7 dagen geleverd worden. Op de website staat aangegeven dat deze op 01-10 bezorgd gaat worden tot op heden niets ontvangen en er wordt niet gereageerd op mailtjes of prive berichten.

Gewenste Oplossing:

geld retour of bestelling binnen 48 uur leveren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over JDsports

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over JDsports nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door MargrietBakker1981
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM