Klacht: Belachelijk

J. D. op 25 april 2022 over General Logistics Systems (GLS) in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 25 april 2022

Een klant heeft klachten over de bezorgservice van GLS, waarbij vier pogingen tot levering zijn gedaan terwijl de klant thuis was. Er werd geen briefje achtergelaten en de communicatie verliep slecht, wat leidde tot frustratie. De klant raadt GLS niet aan en geeft de voorkeur aan PostNL.

Mijn Klacht:

4 pogingen volgens GLS om pakket te bezorgen, gewoon thuis zijn en bericht krijgen via mail, u was niet thuis dus konden we het pakket niet bezorgen!

Niks geen briefje in de brievenbus. Gewoon ronduit slecht, vooral als je op het pakket aan het wachten bent.

Doe mij maar POST.NL

GLS is geen aanrader voor bedrijven die worden gedupeert door deze pakketdienst!

Gewenste Oplossing:

Gewoon pakket op tijd leveren en geen kletspraat verkopen zeggenndat je bent geweest... heb een camera hangen en daarop is helemaal niemand te zien!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over General Logistics Systems (GLS)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over General Logistics Systems (GLS) nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door J. D.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM