Klacht: Opgelicht door Avis

LexKeet op 04 januari 2019 over Avis Budget Group in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Avis Budget Group has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Autoverhuur
Status Open
Datum 4 januari 2019

Een klant heeft een auto gehuurd bij Avis in Faro voor € 57,07 voor twee dagen, maar ervoer dat een upgrade voor € 20,00 resulteerde in een extra kostenpost van € 97,05. De klant voelt zich bedrogen en heeft besloten nooit meer bij Avis te huren.

Mijn Klacht:

Ik heb een auto gehuurd in Faro bij Avis voor € 57.07 voor 2 dagen. Ter plaatse zou ik voor € 20,00 kunnen upgraden naar een betere auto. Maar de oplichters brengen dan € 97,05 meer in rekening bovenop de reeds betaalde € 57.07. Ik voel me zwaar genaaid en zweer het om NOOIT meer bij Avis een auto te huren.

Dus u bent gewaarschuwd, mits u ook opgelicht wil worden.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ze netjes het eerste bedrag terug storten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Avis Budget Group over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM