Klacht: AVG TuneUp verdwenen van mijn Laptop

G.H. Doezen op 12 oktober 2015 over AVG Nederland in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Categorie Software
Status Open
Datum 12 oktober 2015

Een klant heeft in februari 2015 herhaaldelijk contact opgenomen met AVG Nederland over het verdwijnen van AVG TuneUp van zijn laptop, maar heeft geen reactie ontvangen. Daarnaast ontdekte de klant op 7 september een onterechte afschrijving van € 29,99 voor een jaarlicentie van TuneUp, terwijl de software al acht maanden niet meer op zijn laptop aanwezig is. De klant verwacht dat AVG dit probleem zal oplossen en het bedrag zal terugstorten.

Mijn Klacht:

In februari 2015 heb ik twee keer een bericht verzonden aan AVG over het verdwijnen van TuneUp van mijn laptop maar nooit een antwoord terug ontvangen.Op mijn bankrekening zag ik dat 7 september weer een afschrijving had plaats gevonden aangaande een jaar licentie AVG TuneUp dit is echter niet mijn bedoeling hier heb ik geen toestemming voor gegeven omdat TuneUp al 8 maanden niet meer op mijn laptop aanwezig is. Ik ga er vanuit dat AVG dit correct zal oplossen en mij het bedrag van € 29.99 terug zal storten.

Gewenste Oplossing:

Ik ben wel tevreden over AVG Internet Seurity

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over AVG Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over AVG Nederland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM