Klacht: apple weigert garantie

fsijbers op 29 april 2015 over Apple in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Apple
Status Open
Datum 29 april 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bijna nieuwe Ipad (3 mnd) loopt vast bij installatie nieuwe versie IOS. Apple NON care geeft aan dat het niet onder de garantie valt door minieme beschadiging zijkant. waardeloos te woord gestaan door ene Danny van het apple care centrum. Bij apple kunnen ze kennelijk niet begrijpen dat het feit dat je val-schade niet kan claimen niet hetzelfde is als het weigeren van alle garantie omdat er een kleine beschadiging aan de zijkant van de ipad zichtbaar is. apple wil wel repareren maar dat kost meer dan 300 euro!

Gewenste Oplossing:

wanneer schade die niets van doen heeft met een beschadiging netjes wordt verholpen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Apple

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Apple nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM