Klacht: Prijs verschil kaartjes Andre Rieu 21 december door tussenpersoon

Wilma Scharff van der Heijden op 26 december 2019 over Andre Rieu in de categorie Feest/Festival/Evenement

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Andre Rieu
Status Open
Datum 26 december 2019

Een klant heeft twee kaartjes gekocht voor het concert van André Rieu ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van zijn moeder, via de officiële verkoopkanalen. Tot zijn verbazing ontdekte hij dat een andere persoon voor dezelfde plaatsen slechts 85 euro per kaartje had betaald, terwijl hij 230 euro had betaald. Dit heeft geleid tot een negatieve ervaring en een gevoel van teleurstelling over het concert.

Mijn Klacht:

Ik had twee kaartjes gekocht voor de 80ste verjaardag van mijn moeder.
Dit natuur via de officiële weg gedaan om teleurstellingen te voorkomen.
Aangezien dit voor mij de eerste keer was maar gekozen op de plattegrond voor vak 5.
In vak 5 was geen onderscheid dus ik kreeg onze plaatsen toegewezen als ik de kaartjes via de mail thuis gestuurd kreeg.
We hadden netjes voor twee kaartjes 230,00 euro betaald.
Tot mijn verbijstering zag ik een andere naam op het kaartje, dit was ook netjes gemeld dat er een andere naam op zou kunnen staan.
Maar tot mijn grote verbijstering zag ik dat deze dame 85,00 per kaartje had betaald.
Dus die heeft op voorhand een heel vak opgekocht en weer doorverkocht.
Door dit alles heb ik een vreemde nasmaak aan het concert van Andre Rieu overgehouden.
Erg jammer.

Gewenste Oplossing:

Dat iedereen wat aan verdiend is prima.
Maar als het ook nog zo duidelijk op het kaartje staat dan moet je je wel bedonderd voelen.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Andre Rieu

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Andre Rieu nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Wilma Scharff van der Heijden
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM