Klacht: Mondmasker op de juiste manier dragen door medewerker

Thea Drijver op 22 december 2020 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 22 december 2020

Een klant van Albert Heijn in Leiden heeft geklaagd over een medewerker die zijn mondmasker niet correct droeg, alleen over zijn mond. Ondanks verzoeken om het masker ook over zijn neus te dragen, weigerde de medewerker dit. De klant heeft eerder al klachten geuit bij de klantenservice, maar merkt geen verbetering in de situatie.

Mijn Klacht:

Bij het verlaten van ah xl op het bevrijdingsplein in Leiden stond een medewerker de vuile karretjes van de klanten op te vangen. Dat deed hij bij de lift, waar dus wachtende mensen voor de lift staan en achter hem de mensen de winkel in proberen te gaan. Deze medewerker droeg het neusmondmasker alleen over zijn mond. Ik vroeg of hij dat masker ook over zijn neus wilde doen dat weigerde hij. Ik heb tegen hem gezegd dat hij het niet alleen voor hem zelf deed, maar voor iedereen en weer weigerde hij.
Het is niet de 1e keer dat ik in deze winkel het personeel op de regels heb gewezen. Ik ben 2x naar de klantenservice gegaan om mijn ongenoegen te uiten. Er wordt gezegd dat er iets aan gedaan wordt maar uit niets blijkt dat er ook maar iets veranderd.
Het is er veel te druk, er worden teveel mensen toe gelaten. Er komen veel mensen met zijn tweeën en er wordt niets van gezegd.

Ik zou graag willen dat alle medewerkers hunmasker op de juiste manier dragen. Dat er bij de ingang controle is op de hoeveelheid mensen die binnen komen en dat mensen niet met z’n tweeën komen boodschappen doen

Gewenste Oplossing:

Zie boven

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Thea Drijver
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer