Klacht: aanlevering goederen en vieze karren

jacqueline hoogendijk op 06 april 2017 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 6 april 2017

Een klant van Albert Heijn uit zijn onvrede over de late aanlevering van goederen op maandag, wat leidt tot een tekort aan verse producten zoals aardbeien en rode pepers. Daarnaast wordt geklaagd over de slechte hygiëne van de winkelwagentjes, die vaak vies zijn en schimmel bevatten. De klant pleit voor een verbetering van de verslevering en de schoonmaak van de karren.

Mijn Klacht:

De aanlevering is pas laat in de middag op maandag. Aangezien toch veel mensen op maandag boodschappen (na het weekend) doen vind ik dat erg vreemd. Vooral bij de verse groenten en fruit schappen wordt nogal eens misgegrepen. Dit is al heel lang zo. Het stoort mij heel erg dat bv (zélfs in de aardbeien tijd) bijna geen aardbei meer is op maandag. Rode peper.. altijd op of alleen de gerimpelde over, granaatappelpitjes.. altijd op, Eigenlijk bijna alles wat er ligt is niet meer (dag)vers maar zelfs van voor het weekend en dat zie/voel/proef je ook. Jammer. Het zou fijn zijn als de vers levering op maandagochtend zou zijn.
Verder zijn de karren ronduit smerig,er zit zelfs schimmel aan. Worden ook nooit schoongemaakt denk ik.

Gewenste Oplossing:

levering op maandagochtend
karren schoonmaken (1 x per maand ..?)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer