Klacht: Geen contact kunnen krijgen

john58 op 28 juli 2021 over Basic Fit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Basic Fit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 juli 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste John, Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Dit waarderen wij enorm. Wat vervelend dat je deze ervaring met ons hebt gehad! Basic-Fit heeft er bewust voor gekozen om te digitaliseren. Om deze reden zijn wij telefonisch niet...

Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Basic Fit
Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 28 juli 2021

Een klant heeft herhaaldelijk geprobeerd contact op te nemen met Basic Fit om een proefles of een bezichtiging van de locatie in Venray te regelen, maar heeft dit als onmogelijk ervaren. De klant ondervond problemen met de chatfunctie op de website, kon niet bellen zonder lange wachttijden en kreeg geen toegang tot de locatie, wat leidde tot een negatieve indruk van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Diverse manieren geprobeerd om simpel contact met Basic Fit te krijgen. Is onmogelijk. Wilde simpel een proefles of binnen kijken op locatie Venray. Proefles/dagpas kan niet zegt men op site want Corona; binnenkomen bij locatie Venray kan niet want of er is niemand en ik heb geen nummer om daar contact te krijgen. Chatfunctie op site werkt niet want wordt steeds terugverwezen en kom bij begin. Bellen lukt niet want ik sta telkens meer dan een kwartier in de wacht en wordt afgebroken. Zelden zo’n slecht bedrijf meegemaakt. en dan zou ik nog lid willen worden. Deze ervaring zegt mij genoeg

Gewenste Oplossing:

Dat lijkt me onmogelijk. Graag mijn verhaal doorgeven zodat ze mogelijk eens wakker worden

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Basic Fit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Basic Fit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Basic Fit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Basic Fit

Heeft op 29 juli 2021 om 09:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste John,

Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Dit waarderen wij enorm.

Wat vervelend dat je deze ervaring met ons hebt gehad! Basic-Fit heeft er bewust voor gekozen om te digitaliseren. Om deze reden zijn wij telefonisch niet bereikbaar. Je kunt ons bereiken via de Live chat op onze website (08.00 uur tot 18.00 uur), via één van onze Social kanalen of per e-mail: [email protected].

Normaal gesproken kun je bij Basic-Fit een dagpas kopen, maar in het kader van onze maatregelen inzake Corona, bestaat deze mogelijkheid momenteel niet. Gedurende de periode waarin wij werken met het reserveringssysteem, is het niet mogelijk om een dagpas te kopen en/of te gebruiken.

Zodra het weer mogelijk is om de club eenmalig te bezoeken voor een goede workout, dan zal dit via onze website kenbaar worden gemaakt.

Jouw feedback heb ik doorgestuurd naar de juiste personen binnen de organisatie, om dit onder de aandacht te brengen. Excuses voor het ongemak!

Ik hoop je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht je nog andere vragen hebben, dan hoor ik dat graag!

Met vriendelijke groet,

Team Social Basic-Fit

john58

Heeft op 29 juli 2021 om 10:44 geantwoord

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Is geen oplossing voor de klacht. Klacht was dat ik gewoon niet even bijnmijn lokale Basic Fit in Venray terecht kan voor binnen te kijken en een proeftraining om te kijken of ik wel lid wil.woreen. Daarnaast dat ik geen contact kon krijgen, ook niet op de wijze die nu aanbevolen wordt. Het is blijkbaar niet mogelijk om gewoon in contact te komen. Deze ervaring leert me om ookngeen lid te willen worden. De klacht is voor mij in die zin ook afgerond. Hoeft geen verdere actie meer te komen. Bedankt.

Alle klachten die gemeld zijn door john58
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM