Klacht: Incasso na opzeggen lidmaatschap

janeeja op 22 juni 2021 over Basic Fit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Basic Fit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 juni 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Ahmed, Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Wij waarderen dit enorm! Ik heb direct een kijkje genomen in jouw lidmaatschap en zie dat de opzegging op 15-5-2021 is verwerkt met inachtneming van de opzegtermijn. Hierdoor is de...

Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Basic Fit
Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 22 juni 2021

Na het opzeggen van zijn lidmaatschap bij Basic-Fit op 15 mei ontving de klager een bevestiging van de opzegging en een restitutiebedrag van €6,43. Echter, op 10 juni werd er een incasso van €13,56 afgeschreven, wat de klager niet kon begrijpen en waarop hij geen reactie kreeg van Basic-Fit, ondanks meerdere pogingen om contact op te nemen.

Mijn Klacht:

Ik heb op 15 mei mijn lidmaatschap opgezegd, waarna ik een bevestiging kreeg met de volgende informatie:
Naam lidmaatschap: Basic-Fit Comfort (KS-O)
Einddatum lidmaatschap: 15/6/2021
Datum opzegging: 15/5/2021
Restitutiebedrag: €-6.43,-

Zoals te zien krijg ik 6,43 euro terug.

Op 10 juni ontvang ik een incasso van 13,56 euro met als omschrijving 11-06-2021 / 08-07-2021. Dat klopt natuurlijk niet. Ik heb het bedrag niet betaald en heb contact opgenomen via de mail. Helaas is het opnemen van contact bijna onmogelijk, want als het woord opgezegd/opzeggen o.i.d. voorkomt in de mail dan wordt het automatisch beantwoordt. Ik heb daarom ook nog geen reactie van Basic-Fit.

Wel heb ik op 21-06-2021 nog een Oeps, nog niet alles is betaald mailtje gekregen.

Gewenste Oplossing:

Als het resterende bedrag van 6,43 euro overgemaakt is en de rekening van 13,56 euro wordt geannuleerd.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Basic Fit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Basic Fit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Basic Fit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Basic Fit

Heeft op 23 juni 2021 om 08:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Ahmed,

Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Wij waarderen dit enorm!

Ik heb direct een kijkje genomen in jouw lidmaatschap en zie dat de opzegging op 15-5-2021 is verwerkt met inachtneming van de opzegtermijn. Hierdoor is de einddatum 15-6-2021. Onze clubs zijn op 19-5-2021 weer geopend waardoor de automatische incasso ook weer is gestart. Er staat op dit moment een bedrag open van € 13,56 voor de laatste periode: 19-5-2021/15-6-2021. De correctie is inderdaad € 6,43 geweest aangezien jij normaal gesproken € 19,99 betaalt voor het lidmaatschap.

Betalingen kunnen worden overgemaakt op rekeningnummer NL24RABO0168476207 Bic nummer: RABONL2U tnv Basic-Fit Nederland BV. Ovv lidnummer.

Hopende je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mochten er verder nog vragen zijn, dan horen we het graag!

Met vriendelijke groet,
Het Social Team van Basic-Fit

janeeja

Heeft op 23 juni 2021 om 08:30 geantwoord

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Klinkt plausibel, maar verklaart niet waarom de beschrijving van de incasso aangeeft dat het om de volgende periode gaat (11-06-2021 / 08-07-2021).
Ook incasseert basic fit voordat er gesport wordt en niet erna (normaal gesproken), deze incasso zou ik dus verwachten voor deze periode. Ik heb maar betaald om te voorkomen dat het escaleert en eindigt in een horrorverhaal met deurwaarders en andere aanhangels voor maar 14 euro.

Alle klachten die gemeld zijn door janeeja
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM