Klacht: Bel me niet werkt niet

Jellevde op 18 maart 2021 over Postcode Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 18 maart 2021

Een gebruiker van de Postcode Loterij heeft zijn nummer geregistreerd in het 'bel me niet'-register, maar ontvangt desondanks ongewenste telefoontjes en robotvoicemails. Ondanks het blokkeren van twee nummers blijft de overlast aanhouden, wat leidt tot frustratie over de verkooptechnieken van het bedrijf. De gebruiker heeft nu een speciale app moeten downloaden om verdere overlast te voorkomen.

Mijn Klacht:

Mijn nummer staat in het bel me niet register. Ik ben geen klant van de postcode loterij. Toch heb ik nu al 2 nummers moeten blokeren. Het 2e nummer dat is geblokeerd blijft maar robot voicemails achterlaten. Wat is dit voor k-t sales techniek? Werkt deze methode ook maar bij iemand, of wekt dit alleen maar frustratie op?

Nu een speciale app moeten downloaden die ervoor zorgt dat geblokkeerde nummers geen voicemail kunnen achterlaten.

Gewenste Oplossing:

Als de postcode loterij ophoud met dit soort smerige tactieken. Een bel me niet register is onzin als het door grote multimilionairsbedrijven kan worden genegeerd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Postcode Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Postcode Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Jellevde
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM