Klacht: Bestelling

Kim de Boer-MacFadyen op 01 februari 2021 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 1 februari 2021

Een klant van MediaMarkt heeft een bestelling geplaatst die vier dagen na de besteldatum geleverd zou worden, maar door Corona liep de levering vertraging op. Na 21 dagen zonder levering of duidelijke communicatie heeft de klant de bestelling geannuleerd, maar drie dagen later is het geld nog niet teruggestort. De klant uit zijn onvrede over de geboden service.

Mijn Klacht:

Bestelling zou 4 dagen na bestel datum geleverd worden, maar door Corona kon dat iets uitlopen, gaf de bestelling bevestiging e-mail aan. Inmiddels meerdere maal geprobeerd contact te krijgen hierover en 21 dagen na bestel datum geen bestelling ontvangen en ook geen concreet bericht over wanneer het zo komen. Zo niet tevreden en mijn bestelling geannuleerd. Inmiddels 3 dagen verder en mijn geld is nog niet retour gestort om mijn rekening. Ik vind dit heel slecht service.

Gewenste Oplossing:

Als Media Markt mijn geld retour doet!!!!!

(Inmiddels ben ik heel tevreden want ik heb de zelfde items bij Cool Blue besteld afgelopen vrijdag en ik was €10,- goedkoper uit en het is zaterdag begin middag geleverd!)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Kim de Boer-MacFadyen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM