Klacht: Senseo Technologie

Ans van de Scheur op 25 januari 2021 over Senseo in de categorie Koffie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Senseo
Categorie Koffie
Status Open
Datum 25 januari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn Senseo is bijna 2 jaar oud,ik heb hem pas schoongemaakt,maar hij lekt aan de voorkant,en als ik koffie moet maken druppelt hij alleen maar,ook na het schoonmaken,ik heb het geprobeerd,zonder het ding waar de koffie padjes in moeten,geeft hij wat meer water,maar als ik de padjes houder er weer in doe geeft hij weer druppels.ik weet het niet meer,graag snel antwoord?
Ans van de Scheur, telefoonnummer 0628200911 of
[email protected]

Gewenste Oplossing:

Als hij doet wat hij moet doen,een volle mok koffie geven,en zonder dat hij alleen maar druppels geeft ,in plaats van een straaltje,en de koffie dan alleen maarlauwe koffie.
Ans van de aSchrur

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Senseo

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Senseo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ans van de Scheur
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM