Klacht: Schade rijden

Andries Postma op 11 december 2020 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 11 december 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Gelede bus rijdt met te hoge snelheid over trottoir in Zoutkamp.
Heden ochtend reed de lijn 163 om exact 10.41 uur met de achterassen van de gelede bus met kenteken 00-BPD-3 zonder blikken of blozen over trottoir op de hoek van de Woldringhstraat en de Wilhelminastraat . Dit veroorzaakt schade aan zowel het trottoir alsmede de omliggende woningen.
De chauffeur was blijkbaar met de Qbuz basis aan het praten want hij hield een microfoon in zijn linker hand en was hiermee aan het communiceren.
Ik meld deze klacht nu maar dit probleem is al jaren gaande en dit is dan de zogenaamde druppel die de emmer doet overlopen. Dit alles door ongeïnteresseerd en slecht rijgedrag van uw busbestuurders.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek u , als Q Bus verantwoordelijke, vriendelijk om tegen dit rijgedrag maatregelen te nemen. U kunt hierbij denken aan aanpassen van de snelheid en verantwoordelijk rijgedrag.
En zeer zeker de desbetreffende bestuurder hierop aan te spreken.
De maat is vol.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Andries Postma
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten