Klacht: Levering blijft maar duren

Laurence_L op 07 december 2020 over Worldtech Nederland B.V. in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vervoersbedrijven
Status Open
Datum 7 december 2020

Een klant van Worldtech Nederland B.V. heeft een bestelling geplaatst op 25 oktober, maar deze is pas op 18 november ontvangen. De klant geeft aan dat de levering sindsdien vast lijkt te zitten en dat er nog steeds gewacht wordt op verdere actie.

Mijn Klacht:

Bestelling geplaatst op 25/10, ontvangen op 18/11 door worldtech… blijft daar maar hangen…. Nog steeds aan het wachten..

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn pakket eindelikk ontvang!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Worldtech Nederland B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Worldtech Nederland B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Laurence_L
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM