Klacht: Blokkeren van VISA card na 40 jaar zonder enige achtergrond check

Silona op 26 november 2020 over International Card Services in de categorie Creditcards

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
International Card Services is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Creditcards
Status In behandeling
Datum 26 november 2020

Na 40 jaar gebruik van een VISA card heeft International Card Services de kaart van de klager geblokkeerd op basis van een herberekening van zijn financiële situatie. De klager stelt dat zijn netto inkomen aanzienlijk hoger is dan het minimum vereiste bedrag voor het verkrijgen van een VISA card en is van mening dat de controle niet correct is uitgevoerd.

Mijn Klacht:

Vriendeli)k dank voor het invoeren van de gevraagde informatie. Wij hebben uw financiële draagkracht opnieuw berekend. Helaas blijkt uit deze berekening dat uw World Card met Gespreid Betalen Faciliteit niet meer past bij uw huidige financiële situatie.

Uw World Card wordt geblokkeerd
Op basis van uw huidige financiële situatie moeten wij uw Card(s) blokkeren. Wij willen namelijk niet dat u door ons product mogelijk in de financiële problemen komt. Dit past bij de zorgplicht die wij als financiële insteliTng hebben. Wij blokkeren uw Card ë daqen na de datum van deze brief. U kunt de Card(s) – doorknippen en weggooien.

Dan moet u weten dat mijn netto inkomen ruim 2x zo hoog is als het minimum bedrag voor het verkrijgen van een Visa card. Hun controle is gebaseerd op een logaritme berekening en er wordt niet gekeken naar betalingen nu en in het verleden.Ze doen dus eigenlijk hetzelfde als de belastingdienst bij de kindertoeslag affaire,

Gewenste Oplossing:

Heel eenvoudig terug draaien van deze idiote behandeling van vaste klanten,

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar International Card Services over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door International Card Services in behandeling genomen

Bericht van International Card Services

5 jaren geleden - Geachte heer Van Straten, We begrijpen dat u teleurgesteld bent over het blokkeren van uw World Card. Excuses hiervoor. U heeft hierover op 27 november telefonsich contact met ons gehad. Bij verdere vragen kunt u contact met ons opnemen via 020 6 600 678. Met vriendelijke groet, International Card Services

Alle klachten die gemeld zijn door Silona
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM