Klacht: Voucher ipv terugbetaling

Lieselotfl op 30 juni 2020 over Directferries.nl in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Reizen Algemeen
Status Open
Datum 30 juni 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hebben een ferry tocht geboekt naar Noorwegen vertrek 17/07. Aangezien je niet naar Noorwegen kan reizen omwille van COVID 19, willen wij graag onze reis omboeken naar Zweden voor dezelfde periode.
Maar aangezien Noorwegen met Fjord line is en Zweden met Stena Lina kunnen zij dit niet omboeken en enkel een voucher geven voor Noorwegen. Wij hebben die mobilhome geleend van iemand en dit is ook éénmalig, dus kunnen niet naar Noorwegen gaan.

Gewenste Oplossing:

Terugbetaling ipv voucher

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Directferries.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Directferries.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Lieselotfl
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM