Klacht: Weggezet worden als fraudeleus en account wat geblokkeerd wordt

OktayKaraca op 04 mei 2020 over Marktplaats in de categorie Websites - Advertenties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 4 mei 2020

Een verkoper op Marktplaats voelt zich onterecht als fraudeleus weggezet, nadat zijn account voor de derde keer in 1,5 jaar tijd is geblokkeerd. Hij heeft contact gehad met zes potentiële kopers, waarvan één via Facebook, en vreest dat deze mensen denken dat ze met een frauduleuze advertentie te maken hebben. De verkoper uit zijn frustratie over het blokkeren van accounts en het versturen van automatische mails die zijn reputatie schaden.

Mijn Klacht:

Als verkoper ben ik weggezet als fraudeleus op platform Marktplaats en mensen waarmee ik zondag gesproken heb via berichten een mail hebben gehad dat ik fraudeleus zou zijn. Dit is nu 3e keer in 1,5 jaar tijd ! Afgelopen 2 keer was het een simpele excuus maar nu ben ik er klaar mee!

Van deze mensen waren er 6 mensen waarmee ik een deal had gemaakt waarvan 1 ik zelf contact heb kunnen leggen en de ander heeft mij zelf gevonden via facebook.

Nu zijn er mensen op MP die denken dat ze te maken hadden met een fraudeleus advertentieen misschien wel aangifte gaan doen?

Hoe simpel is het om een account zomaar te blokkeren en mensen onterecht zwart maken met een automatische mail?

Ik had nu 117 ervaringen en de afgelopen 2 keer waren dat er 206 en daarvoor 216. 500 ervaringenreviews die even door me neus zijn geboord waardoor ik ze direct kwijt was.

Gewenste Oplossing:

Ben tevreden als mijn ervaringen niet opeens kwijt zijn net als de vorige keer. Hier zit enorm veel tijd in om dat te krijgen!

Als dat wel het geval is, wil ik een vergoeding!

Wil dat iedere potentiele koper die een mail heeft gehad dat ik fraudeleus zou zijn, dat die een excuus mail krijgen dat er een fout gemaakt is, zo niet. Een vergoeding! Je kan niet zomaar iemand wegzeten als fraudeleus en zwart maken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Marktplaats

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Marktplaats nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door OktayKaraca
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM