Klacht: Blender

[email protected] op 28 april 2020 over Tefal in de categorie Huishoudelijke apparatuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tefal is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Tefal
Status In behandeling
Datum 28 april 2020

Een consument heeft een Tefal-blender gekregen, maar ervaart aanhoudende muffe geuren uit de beker, zelfs na grondig schoonmaken. Ondanks pogingen om de onderkant los te maken en het gebruik van bleekmiddel, blijven er etensresten achter die moeilijk te verwijderen zijn, wat leidt tot ontevredenheid over het product en het merk Tefal.

Mijn Klacht:

Vorig jaar van zus een Blender van Tefal gekregen. Maar elke keer ruikt de beker muf. Ook na goed schoonmaken. Onderkant elke keer losgemaakt maar blijft stinken. Er blijft etensresten tussen glas en onderkant zitten wat je er niet uit krijgt of schoon kan maken. Vaak in gloor gezet maar mag niet baten. Vind vies, smerig en onhygiënisch en weet niet wat ik hier mee aan moet. VanTefal vind ik zwaar tegenvallen.

Gewenste Oplossing:

Dat deze klacht niet mag gebeuren. Mag niet gebeuren ivm de hygiëne.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Tefal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tefal in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM