Klacht: Bijna meer plastic dan fruit groente….

Bluehorse op 10 december 2019 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 10 december 2019

Een klant van Albert Heijn uit zijn frustratie over de toenemende hoeveelheid plastic verpakkingen bij groente en fruit in de supermarkt. Hij wijst erop dat veel producten, zoals broccoli en uien, alleen in plastic verpakt verkrijgbaar zijn, wat bijdraagt aan voedselverspilling. De klant pleit voor de mogelijkheid om groente en fruit los of per bos te kopen, zonder plastic.

Mijn Klacht:

Plastic, plastic, plastic…elke keer als ik bij AH langs het groente fruitschap loop zie ik meer plastic. Vandaag zag ik broccoli en komkommers in plastic, ijsbergslag in plastic, witlof in plastic, zelfs bospeen geseald in plastic!! Ik wilde uien kopen maar helaas, je kunt ze alleen per vaste hoeveelheid kopen – in een plastic netje. Ze werden zelfs per 2 uien verkocht, in plastic!

Wat is er mis mee om de wortels, uien, etc LOS te verkopen of per bos, maar niet in plastic? Natuurlijk er zal gezegd worden: maar plastic bevordert de houdbaarheid. Dat geldt zeker niet voor alle producten, en bovendien wordt de groente fruit over de datum nu met plastic en al wegegooid – in de restbak ipv een GFT-bak. Dus….juist kans op meer voedselverspilling.

Weredlwijd groeit de productie van plastic verpakkingen met zo’n 3% per jaar. Daarvan wordt zo’n 14% gerecycled. Zelfs in Nederland is 60-70-% van het plastic niet economisch te recyclen en gaat de verbrandingsoven in.

AH: neem je verantwoordelijkheid zorg voor MINDER ipv juist MEER plastic verpakkingen!

Gewenste Oplossing:

Minder 'single use' plastic verpakkingen voor produkten die ook prima zonder kunnen worden verkocht

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Bluehorse
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer