Klacht: trui

Thomverberkt op 06 november 2019 over ASOS.com in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf ASOS.com
Status Open
Datum 6 november 2019

Een klant heeft een trui gekocht bij ASOS, die na het wassen op 30 graden twee maten kleiner bleek te zijn. Ondanks het volgen van de wasinstructies op het label, is de klant ontevreden over het resultaat en hoopt op een nette oplossing.

Mijn Klacht:

ik heb vorige week een trui gekocht bij asos.
Die heb ik ook netjes binnen gekregen alleen toen ik hem 2 dagen nadat ik hem had aangedaan in de was deed.
kwam hij er 2 maten kleiner uit. Ik heb precies gedaan wat op het labeltje stond namelijk 30 graden.
alleen die blijkt niet de goede manier te zijn terwijl het er wel staat.
ik hoop dat dit netjes kan worden opgelost.

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat ik een nieuwe toegestuurd kan krijgen want ik bestel wel eens vaker at op asos en nooit iets vervelends meegemaakt tot nu.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over ASOS.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over ASOS.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Thomverberkt
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten