Klacht: 2e klacht over uw antwoord vandaag 20-08

Petermtwapa op 20 augustus 2019 over Europe Lottery in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 20 augustus 2019

Een klant heeft op 19 augustus een klacht ingediend over Europe Lottery, omdat hij niet heeft kunnen meespelen op een bepaalde dag, ondanks een betaling van 19 euro. Hij vindt het onterecht dat hij 60 euro moet betalen om zijn klacht verder te laten behandelen.

Mijn Klacht:

Ik heb een klacht ingediend op 19-08, uw antwoord is zo belachelijk! U maakt een fout en als ik daarover een klacht wil makenoplossen moet ik 60 euro betalen! Mijn klacht betreft een bedrag a 19 euro, die ik heb betaald en u mij niet heeft laten meespelen op de bewuste dag(gen)

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik mijn geld in mijn WALET teruggestort krijg, Waar u door mis management van uw zijde geen recht op heeft, treurige zaak

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Europe Lottery

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Europe Lottery nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM