Klacht: geen garantie waterschade, water bestendige telefoon

Janita71 op 19 juli 2019 over Apple in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Apple
Status Open
Datum 19 juli 2019

Een klant heeft een klacht ingediend bij Apple over waterschade aan een iPhone XS, die volgens de specificaties IP68-gecertificeerd is en tot 30 minuten onder water kan blijven. Na ongeveer 10 minuten op 30 cm onder water te zijn geweest, werd er waterschade geconstateerd, maar Apple weigerde garantie te bieden, wat de klant als onterecht beschouwt gezien de certificering.

Mijn Klacht:

Volgens de specificaties van een Iphone XS is het toestel IP68 gecertificeerd. Dit betekent dat hij max 30 minuten max 2 m onder water kan. Het toestel van mijn dochter is plusminus 10 minuten op 30 cm onder water geweest, niet eens constant. Nu is er waterschade en zegt Apple: jammer dan.Je kunt mijns inziens niet vermelden dat je toestel IP69 gecertificeerd is er vervolgens als bedrijf zelf niet van uit gaan dat dat echt zo is en de klant met een schadepost van 1100 euro laten zitten.

Gewenste Oplossing:

Vervangend toestel

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Apple

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Apple nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM