Klacht: 2x binnen 1 uur tijd een bus niet opkomen dagen

Dubbele ergenis op 10 april 2019 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 10 april 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik zat om vandaag 10 april om 16.01 bij de bushalte van lijn 316 in alblasserdam halte alblashof, alwaar deze bus om 16.06 zou komen, deze kwam echter niet pas om 16.213 min kwam de bus aangetuft, ik moest overstappen bij busstation papendrecht aan de burg keijzerweg op bus 4.Deze zou om 17.01 komen, kwam die bus weer niet. dus tot 2x toe. en dan zetten jullie nog op de zijkant SNELBUZZ, nou echt niet dus. en met excuses neem ik geen genoegen, want daar ligt intussen door alle klachten met die bussen van jullie de kast al van vol. Maar een bloemetje voor alle ergernissen zou welkom zijn

Gewenste Oplossing:

nooit

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten