Klacht: bussen komen niet en hele lange vertragingen

BritteLos op 07 februari 2019 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 7 februari 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bus 2 richting Dubbeldam, is al meerdere keren niet komen opdagen. Er komt geen vertragingen op de borden te staan, waardoor het niet duidelijk is of ze nog komen of niet.
Vervolgens kan ik een bus later nemen 22 richting Ridderkerk, dit is een 8 persoonsbus. Deze wordt veel gebruikt omdat bus 2 vaak niet komt opdagen, maar hier mag je niet meer in als er meer dan 8 mensen in zitten. Daardoor kan je deze bus dus ook bijna niet meer nemen. Op dit moment kom ik vaak te laat op school aan door jullie slechte manier van werken, wat ik erg vervelend vind.

Gewenste Oplossing:

Wanneer de bussen gewoon op de juiste tijd aankomen!
ik kan begrijpen dat er soms vertraging is, maar geef dit dan op zijn minst goed aan op de borden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten