Klacht: Bus niet op komen dagen

GGEHO op 17 december 2018 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 januari 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste GGEHO, Helaas hebben we geen reactie meer van je ontvangen. Daarom sluiten wij je klacht af. In je bericht vraag je om compensatie. Daar kunnen wij langs deze weg niks over zeggen. Compensatie aanvragen kan via het contactformulier op...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 17 december 2018

Een klant van Arriva meldt dat de bus vanuit Sint Odilienberg om 14:16 uur niet is komen opdagen. Hierdoor heeft de klant zijn bestemming niet kunnen bereiken en was de reis tevergeefs. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik zou de bus vanuit Sint Odilienberg om 14:16u hebben. Nu is die niet komen opdagen en hoef ik eigenlijk al niet meer te gaan. Toch maar gegaan maar was tevergeefs. Niet gehaald door de bus.

Gewenste Oplossing:

Ik heb los een kaartje gekocht, en die wil ik gecompenseerd krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van

7 jaren geleden - Beste GGEHO, Oei, dat is erg balen. Heb je voor mij je vertrekhalte, vertrektijd, lijnnummer en uitstaphalte? Met vriendelijke groet, ^Wouter Medewerker Klantenservice Arriva

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 16 januari 2019 om 15:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste GGEHO,

Helaas hebben we geen reactie meer van je ontvangen. Daarom sluiten wij je klacht af.

In je bericht vraag je om compensatie. Daar kunnen wij langs deze weg niks over zeggen. Compensatie aanvragen kan via het contactformulier op onze website.

Mocht je nu of in de toekomst nog vragen hebben over deze melding of een ander voorval, dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina onder @Arriva_NL of via onze Facebookaccount Arriva Nederland.

Wij bieden je excuses aan voor het ervaren ongemak op 17 december 2018.

Met vriendelijke groet,
Lina
Arriva Klantenservice Medewerker

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten